Про кінцевого бенефіціарного власника в закупівлях для боротьби з COVID-19

  • Щодо змін до порядку закупівель у зв’язку із COVID-19 стосовно інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи

Про кінцевого бенефіціарного власника в закупівлях для боротьби з COVID-19

2022-05-02T11:15:02+03:0014.07.2020|Tags: |

Нещодавно Мінекономіки надало узагальнену відповідь щодо постанови №376, а саме про обов’язкове вказування замовником кінцевого бенефіціарного власника юрособи постачальника. Стосується це закупівлі товарів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 проведених без використання електронної системи закупівель.

Пояснення

В узагальненій відповіді пояснюється, що докладати вагомих зусиль замовнику не потрібно, адже уся необхідна інформація про кінцевих бенефіціарних власників знаходиться в вільному доступі на сайті Єдиного державного реєстру, тому ніяких додаткових листів просити від постачальника немає необхідності. Окрім цього, системою Prozorro вже технічно реалізовано дану функцію.

Інструкція використання

Для користувачів нашого майданчику інформація про кінцевого бенефіціарного власника підвантажується з ЄДР автоматично. Однак, якщо виникли проблеми — вказати необхідні дані про постачальника можна вручну. 

Для цього потрібно зайти на сайт ЄДР та в пошуку знайти постачальника з яким уклали договір. Натисніть “Детальніше”, після чого в розділі “Кінцевий бенефіціарний власник (контролер) юридичної особи” скопіювати відповідну інформацію та додати її в звіт у поле “Примітки/Інформація про технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг” або завантажити окремим документом.

Якщо в юрособи відсутній кінцевий бенефіціарний власник, то поле може бути пустим, але, в такому випадку, краще вказати, що в цієї юридичної особи немає кінцевого бенефіціарного власника.