Уряд оновив правила закупівель в умовах воєнного стану

  • Нововведеня в роботі державних замовників в умовах воєнного стану

Уряд оновив правила закупівель в умовах воєнного стану

2022-04-18T13:04:36+03:0018.04.2022|Tags: |

12 квітня 2022 р. Кабінет Міністрів України відзначився черговими змінами до Постанови від 28 лютого 2022 р. №169, що в умовах воєнного стану на підзаконному рівні регламентує питання здійснення оборонних та публічних закупівель.

Прийнятий акт передбачає можливість для замовників здійснювати закупівлі товарів вартістю менше 50 000,01 грн. за допомогою електронних каталогів. Хоча, аналогічна норма закріплена у ч. 3 ст. 3 Закону «Про публічні закупівлі». Крім того, продубльовано положення ч. 1 ст. 41 про те, що договір укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів. 

В той же час, Уряд вводить можливість контрагентам передбачити розповсюдження дії умов договору про закупівлю, укладеного в умовах воєнного стану без застосування процедур закупівель, на відносини, які виникли до набрання чинності Постанови Кабміну №169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», тобто раніше за 28 лютого 2022 р. Але таке право сторін обмежується тільки рядом випадків, а саме: коли станом на 28 лютого 2022 р. Замовник мав підстави закупити без застосування спрощеної закупівлі відповідно до п.п. 2, 4, 5 ч. 7 ст. 3 або за переговорною процедурою згідно п.п. 2, 4, 5 ч. 2 ст. 40 Закону «Про публічні закупівлі».

Якщо коротко, то це:

  • відсутність конкуренції (контрагентом може виступати певний суб’єкт);
  • необхідність придбати додатковий товар в того самого постачальника без можливості заміни на іншого;
  • додаткова потреба в закупівлі роботи чи послуги в одного й того ж виконавця.

Разом з тим, слід відзначити, що Закон «Про публічні закупівлі», який передбачає застосування процедур закупівель, спрощених закупівель, продовжує діяти, українські парламентарі не скасовували і не скорочували його чинність.