Як дізнаватись ціни конкурентів

Як дізнаватись ціни конкурентів

2022-05-02T11:14:47+03:0015.04.2020|Tags: |

Прогноз конкурентів – унікальний продукт майданчика Zakupki.ua, що допомагає постачальникам до початку аукціону дізнатися конкурентів та ціни, які вони запропонують.

Як працює “Прогноз конкурентів”

Зазвичай, у закупівлях замовників за певним товарами і послугами беруть участь одні й ті ж учасники. Майже завжди вони мають один алгоритм дій: вираховують рівень рентабельності, від якого відштовхуються та знижують ціну під час аукціону до тих пір, поки пропозиція в рамках необхідного прибутку.

Розроблена нашою командою нейромережа знаходить завершені торги з аналогічними предметами закупівлі, аналізує всі можливі дані та відображає їх за такими критеріями:

  • усі аналогічні за предметом лоти замовника
  • кількість і відсоток завершених торгів
  • середню кількість учасників на торгах
  • загальне середнє падіння ціни в закупівлях потрібного замовника
  • кількість і відсоток дискваліфікацій в аналогічних тендерах
  • усіх постачальників, які брали участь у закупівлях цього замовника
  • кількість участей і перемог цих постачальників
  • середнє падіння ціни кожного з постачальників у тендерах даного замовника

Особливу уваги привертає пункт “Середнє падіння ціни”.

Середнє падіння ціни дозволяє побачити те, наскільки знижуються цінові пропозиції постачальників відносно до оголошеної замовником очікуваної вартості закупівлі.

Завдяки цьому вам буде простіше оцінити власні можливості у тому, чи зможе ваша цінова пропозиція конкурувати з їхніми.

Відсоток дискваліфікацій

Відсоток дискваліфікацій показує серйозність перевірки замовником пропозицій учасників на відповідність до вимог, вказаних у тендерній документації Якщо ви бачите, що в закупівлях замовника близько 30% дискваліфікацій і більше, варто ретельно готувати тендерну пропозицію шляхом детального вивчення тендерної документації вказаного замовника. Це краще, ніж надіслати тендерну пропозицію без необхідних довідок, документів, без накладення КЕП/ ЕЦП і очікувати на те, що замовник допустить вас до аукціону без детального розгляду пропозиції.

Якщо у вас виникають труднощі з розумінням вимог тендерної документації замовника або його оформленням, скористайтеся послугою майданчику – чек-лист з переліком усіх документів, які потребує замовник. Наші юристи вивчать тендерну документацію обраної вами закупівлі і випишуть всі вимоги замовника у вигляді зрозумілого чек-листа зі списком документів.

Як користуватися “Прогнозом конкурентів”

Щоб використати “Прогноз конкурентів” потрібно обрати закупівлю, яка вас цікавить і натиснути на вкладку “Прогноз конкурентів”. Далі розглядаємо все, що пропонує нам “Прогноз конкурентів”. 

Розберемо на прикладі конкретної закупівлі та доведемо, що “Прогноз конкурентів” працює.

Предмет закупівлі – Гази (Oxygen (Кисень медичний)).. Замовник – КУ “Одеська обласна клінічна лікарня”. Очікувана вартість з ПДВ – 2 343 000 грн.. Статус закупівлі – Завершений.

Подивимося “Прогноз конкурентів” стосовно цієї закупівлі. Пам’ятаємо, що в закупівлі переможцем став учасник ТОВ “Кріогенсервіс” з ціновою пропозицією – 2 295 150 гривень. Поглянемо, чи є даний учасник у розділі “Прогноз конкурентів” та яку цінову пропозицію ТОВ “Кріогенсервіс” було спрогнозовано нашим майданчиком.

В “Прогнозі конкурентів” є даний учасник і майданчик спрогнозував його цінову пропозицію в розмірі – 2 295 202 грн. Як бачимо, цінова похибка склала 52 гривні, при очікуваній вартості закупівлі – 2 343 000 гривень. 

Ще сумніваєтесь у точності прогнозів на нашому майданчику? Тоді, далеко не відходячи розберемо ще одного учасника цієї закупівлі, який не виграв в аукціоні – АТ “Львівський хімічний завод”.

Цінова пропозиція АТ “Львівський хімічний завод” за результатами закупівлі складає 2 342 995 грн. Яку ж ціну прогнозує “Прогноз конкурентів” для АТ “Львівський хімічний завод” у разі участі в тендері? А майданчик спрогнозував цінову пропозицію цього учасника в розмірі – 2 343 000 гривень.

Похибка складає 5 гривень. Для закупівель у мільйони гривень така помилка – мінімальна.

Якщо потрібно вивчити поведінку конкурентів у торгах – заходимо на кожен аукціон і розбираємо по раундах, як вони проходили. Детальніше про поведінку конкурентів під час аукціону читайте в статті.

Якщо у вас виникли будь-які питання або складнощі, звертайтеся до наших менеджерів. Вони безкоштовно допоможуть вам підготуватися до закупівлі та розібрати всі моменти, пов’язані з Прогнозом конкурентів.