Державний оператор тилу (ДОТ), держпідприємство в системі Міноборони, уповноважене на закупівлі оборонного призначення, у вересні – жовтні уклав перші контракти на поставку продуктів харчування для військових формувань Збройних Сил України шляхом застосування рамкової угоди за Постановою КМ України від 11.11.2022 №1275.
Про це повідомляє Zakupki.ua
Тобто спершу потенційні претенденти – постачальники мають кваліфікуватись до рамкової угоди, подавши документи, визначені умовами відбору № UA-F-2024-07-11-000003. Так, у Додатку №1 до документації Замовник наводить перелік документів, які повинні бути завантажені кандидатом у складі пропозиції.
За умовами зазначеної «рамки», кожен кандидат має підтвердити, зокрема, відповідність чотирьом кваліфікаційним критеріям (Додаток №4 до документації): 1) наявність автопарку, у тому числі, для поставки харчів з певним температурним режимом; 2) продемонструвати досвід постачання продуктів харчування за аналогічним договором на суму не менше ніж 0,5% від очікуваної вартості закупівлі (лота); 3) надати фінансову звітність з показником доходу (виручки) 0,5% очікуваної вартості закупівлі (лота); 4) показати можливість залучення кваліфікованого персоналу.
Описи до продуктів харчування викладені у Додатку № 14 до документації. Серед продуктів вказані різні овочі, фрукти, ягоди, молочні та кисломолочні продукти, хлібо-булочні вироби та борошно, макаронні вироби, риба, м’ясо та м’ясопродукти, спеції, соуси, жири, мед, джем, шоколад, напої, горіхи.
Подані постачальниками документи для кваліфікації є закритими для публічного перегляду у системі PROZORRO. Так само, не доступні для перегляду рішення ДОТ щодо невідповідності кандидатів вимогам відбору.
На розгляд документів кандидата замовнику відведено до 10 робочих днів з правом пролонгації строку до 15 робочих днів. У кандидатів немає обмежень на подачу повторних заявок, якщо попередні не отримали схвалення з боку замовника.
Наразі, за даними електронної системи PROZORRO, ДОТ відібрав до рамкової угоди наступних постачальників: ТОВ “ОХТИРКА М’ЯСОПРОДУКТ”, ТОВ “АТОМСЕРВІС”, ТОВ “ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ”, ТОВ “АДЕЛІН”, ТОВ “БУСЬКИЙ КОНСЕРВНИЙ ЗАВОД”, ТОВ “ФАБРИКА СМАКУ”, ТОВ “ЮГ ПРОД ТОРГ”, ТОВ “Міт Пром”, ТОВ “КОНТРАКТ ПРОДРЕЗЕРВ 5”.
У подальшому на другому етапі відібрані до «рамки» постачальники отримують право подавати пропозиції у запиті пропозицій або відкритих торгах (тендерах), що час від часу оголошуються Державним оператором тилу у PROZORRO. Прикладами запиту пропозицій можуть слугувати:
Постачальники, які виявили бажання узяти участь у запиті пропозицій (з числа відібраних до рамкової угоди), змагаються за перемогу у трираундовому реверсивному аукціоні і їм не треба додатково подавати документи на відповідність кваліфікаційним вимогам (ст. 16 Закону № 922-VIII). За результатами е-аукціону, стосовно учасника з найбільш економічно вигідною пропозицією замовником протягом 3-х робочих днів приймається рішення про визнання його переможцем запиту. Далі: впродовж 4-х днів постачальник – переможець повинен завантажити певні документи про відсутність підстав для відмови в участі. Також умовами запиту може бути передбачена подача переможцем (учасником) й інших документів.
Контракт за наслідками запиту укладається протягом 10-ти днів з дня визначення замовником переможця (відсутні 5 днів на оскарження рішення по переможцю в АМКУ, у порівнянні з відкритими торгами).
Якщо ДОТ другим етапом «рамки» визначить відкриті торги, тоді їх проведення відбувається за Особливостями, затвердженими Постановою КМ України №1178, та з у рахуванням особливого регламентування з боку Постанови КМ України від 11.11.2022 №1275 (в першу чергу стосується конфіденційності певних даних). У відкритих торгах з особливостями є можливість оскаржити умови тендера і рішення ДОТ в Антимонопольному комітеті України, на відміну від запиту пропозицій.
Також варто звертати увагу на вимогу про надання забезпечення виконання держконтракту.
Інформація про учасників аукціону, переможця запиту/тендера, підписаний з ним договір є публічно закритою у PROZORRO. Натомість, з публікації на сайті ДОТ відомо, що першими двома контрагентами – переможцями закупівель стали ТОВ “АДЕЛІН” (на поставки продуктів харчування у Рівненській області) і ТОВ “ТРЕЙД ГРАНІТ ІНВЕСТ” (на поставки харчів у Львівській області).
Застосування механізму рамкової угоди є новою віхою у розвитку закупівель для потреб Сил оборони, коли мова йде про придбання однотипних товарів у великій кількості для різних кінцевих споживачів (військових формувань) та у різний час.
Читайте також: З 14 березня закупівлі продуктів харчування обов’язкові у PROZORRO MARKET